Σε ένα δυνατό φιλικό και για τις δύο ομάδες, Λίντο και ΑΟΤ αναμετρήθηκαν την Τετάρτη το απόγευμα στο Ηράκλειο, με τους Μεσσαρίτης να παίρνουν τη νίκη με 2-3 παρότι βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο με 2-0.

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια φάση για τον ΑΟΤ όταν ο Χριστοδουλάκης προωθήθηκε σε μια στημένη φάση, έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στο 20΄οι φιλοξενούμενοι απείλησαν ξανά με τον Τριάντη που επιχείρησε σέντρα σουτ, ο πορτιέρο του Λίντο έδιωξε σε κόρνερ.

Στη συνέχεια το Λίντο μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Φυτίλη όταν βρέθηκε απέναντι από τον Κωνστανταράκη και με όμορφο τελείωμα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Λίγο αργότερα, ο Φυτίλης με προσωπική ενέργεια βρήκε ξανά δίχτυα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Στην επανάληψη το συγκρότημα του Γιώργου Πετράκη μείωσε με 1-2, όταν ο Μαρακομιχελάκης κέρδισε το πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Κουρουθιανάκης στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 66΄ήρθε η ισοφάριση. Ξανά ο Κουρουθιανάκης ο σκόρερ με σουτ έξω από την περιοχή. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Μαρακομιχελάκης. Αναγνωστάκης, Κουρουθανάκης και Μεταξάκης άλλαξαν γρήγορα τη μπάλα, τελικός αποδέκτης ο Τυμπακιανός επιθετικός, δεν έχασε την ευκαιρία και έδωσε τη φιλική νίκη στην ομάδα του.

Λίντο: (Μ. Πυροβολάκης): Ταμπακάκης, Χουρδάκης, Τσίχλας, Αναγνωστάκης, Πλουσής, Ανυφαντάκης, Τζανάκης, Αποστολάκης,Φυτίλης, Ανδρεαδάκης. Αγωνίστηκαν ακόμη οι: Φραγκουλάκης, Ξυλούρης, Μανουσάκης, Γιανναδάκης, Φρογάκης, Ψαλιδάκης, Λουλακάκης (υπό δοκιμή), Βιστάκης, Μαρκουλάκης, Βαβουρανάκης.

ΑΟΤ (Γ. Πετράκης): Κωνστανταράκης, Γαργανουράκης, Πολυχρονάκης, Χριστοδουλάκης Γιώργος, Ντόκο, Παπαδάκης Στέλιος, Τριάντης, Παπαδάκης Γ, Μαράκης, Ταβερναράκης, Στρατάκης. Αγωνίστηκαν ακόμη οι: Μαυρογιαννάκης, Μανουσάκης, Μαραγκάκης, Πετρακάκης, Τσαφαντάκης, Αναγνωστάκης, Κουρουθιανάκης, Μεταξάκης, Μαρακομιχελάκης, Λόλης, Χριστοδουλάκης Γιάννης, Σαριδάκης.