Συναρπαστικό παιχνίδι στο Λίντο, όπου οι γηπεδούχοι κάποια στιγμή φάνηκε να έχουν το παιχνίδι χαμένο, ωστόσο με πολλή ψυχή και τρξείματα, πήραν τον βαθμό και θα μπορούσαν να έχουν κερδίσει.

Τα πρώτα λεπτά του ημιχρόνου ήταν διερευνητικά, χωρίς ιδιαίτερη ποιότητα, και με πολλά σφυρίγματα εκατέρωθεν, γεγονός που δεν άφηνε καμμιά από τις δύο ομάδες να παίξει και να βρει ρυθμό. Στο 15' ο Φασουλάκης πέρασε τον Τσίχλα, σέντραρε και με δυνατή κεφαλιά ο Τρύφωνος έκανε το 1-0. Οι άνθρωποι του Λίντο φωνάζουν σε αυτή την φάση ότι η μπάλα είχε περάσει άουτ πριν την σέντρα, όμως ο Πατεμτζής έδειξε σέντρα. Το Λίντο απάντησε αμέσως μετά, και στο επόμενο λεπτό σε κόρνερ του Ανδριαδάκη, ο Αποστολάκης πετάχτηκε, έβαλε το πόδι του και έκανε το τελικό 1-1. Από εκεί και μετά άρχισε το θρίλερ! Δύο χαμένα πέναλτυ για την ΑΕ Ηρακλής-Θέρισος, και τα δύο στο δοκάρι, καθώς και αποβολή του πολύ καλού μέχρι τότε Δακανάλη, στη φάση του δεύτερου πέναλτυ. Στην θέση του έκανε το ντεμπούτο του ο Καλυκάκης, με τον πατέρα του να κοουτσάρει την αντίπαλη ομάδα! Στο δεύτερο ημίχρονο το Λίντο μπήκε τελείως διαφορετικό στον αγωνιστικό χώρο, με αποφασιστικότητα και συγκέντρωση. Κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, και έχασε αρκετές ευκαιρίες με Ανδριαδάκη, Τσιντάρη και Φυτίλη, με τον Δεληγιάννη να βρίσκεται σε καλή μέρα και να λέει αρκετές φορές όχι στους επιθετικούς των γηπεδούχων. Η ΑΕ Ηρακλής-θέρισος ήταν πιο απειλητική στο τέλος του παιχνιδιού, όταν η κούραση των 50+ λεπτών αγώνα με παίκτη λιγότερο έκανε την εμφάνισή της στα πόδια των παικτών των Φραγκιαδάκη-Πυροβολάκη. Κλασσική φάση όμως ή κάτι το ουσιαστικό δεν βγήκε, κι έτσι παρέμεινε το 1-1. Κέρδος για το Λίντο ο Καλυκάκης, που έδειξε αρκετά σταθερός, καθώς και το γεγονός ότι όταν έπαιξαν συγκεντρωμένα, οι γηπεδούχοι έδειξαν πολύ καλά στοιχεία ακόμη και με παίκτη λιγότερο. Για το Lido FC: Δακανάλης, Χουρδάκης,Τσίχλας, Βιστάκης, Χριστοφής, Τζανάκης (45' Καλυκάκης), Φυτίλης (78' Λουλακάκης), Ανυφαντάκης, Αποστολάκης, Ανδριαδάκης, Μανουσάκης (32' Τσιντάρης). Φωτογραφίες από την αναμέτρηση μπορείτε να δείτε εδώ.