Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στη Μυρτιά, όπου ο τοπικός Αστέρας αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με το Λίντο, ενώ το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη ο Καραφωτιάς με σουτ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Το Λίντο όμως βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και έκανε την ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά, με τον Τζανάκη αν ισοφαρίζει στο 80’ και τον Τσιντάρη να κάνει το 1-2 στο 83’. Η ομάδα του Χρήστου Καργιώτη πίεσε μέχρι το τέλος για να σώσει την… παρτίδα και τα κατάφερε στο 93’, με τον Σπυριδάκη να κάνει το 2-2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΥΡΤΙΑΣ (Χρήστος Καργιώτης): Κουρουπάκης, Προβιδάκης, Σοκόλ, Σπυριδάκης, Καλογεράκης, Κουκάκης, Γιαλιτάκης, Μιαούλης, Βεργιανάκης, Καραφωτιάς, Γιαννακάκης (70’Χριστοδουλάκης). ΛΙΝΤΟ (Δαυίδ Φραγκιαδάκης): Δακανάλης, Χουρδάκης, Τσίχλας, Λαμπράκης, Χριστοφής, Μανουσάκης (65’ Φρογάκης), Φυτίλης (70’ Τσιντάρης), Ανυφαντάκης, Τζανάκης, Πλουσής, Αποστολάκης (92’ λ.τ. Μαρκουλάκης). (www.grandsport.gr)