Σε έναν έντονο αγώνα, ο Αλμυρός εκμεταλεύθηκε το πολύ κακό ξεκίνημα του Λίντο, σκόραρε, και κατάφερε να το κρατήσει ως το τέλος.

Στα πρώτα λεπτά, οι γηπεδούχοι μπήκαν μουδιασμένα, αφήνοντας πολύ χώρο για ανάπτυξη και πρωτοβουλία στον Αλμυρό, ο οποίος είχε και τα ηνία της αναμέτρησης. Να σημειώσουμε εδώ ότι στο ξεκίνημα του αγώνα ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα λόγω του σεισμού που ταρακούνησε για τα καλά το γήπεδο. Εν συνεχεία οι φιλοξενούμενοι έχασαν κάποιες ευκαιρίες, αλλά στο 30’ κατάφεραν να ανοιξουν το σκορ. Από εκεί και μετά, το Λίντο σταδιακά ανέβασε το ρυθμό του και τελικά στο δεύτερο μισό ισορρόπησε το ματς, παίρνοντας την πρωτοβουλία και την κατοχή. Ωστόσο Ανυφαντάκης, Τσιντάρης και Φυτίλης έχασαν κάποιες ευκαιρίες για ισοφάριση. Ο Αλμυρός βρήκε χώρους, ενώ το Λίντο είχε βγει μπροστά ψάχνοντας ένα γκολ, ούτε αυτός όμως κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα. Τελικά το 0-1 το πρώτου ημιχρόνου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Φωτογραφίες από την αναμέτρηση μπορείτε να βρείτε εδώ.

Για το LidoFC: Δακανάλης, Χουρδάκης, Τσίχλας, Φωτάκης, Χριστοφής, Πλουσής (Λαμπράκης 82’), Τζανάκης (Τσιντάρης 36’), Βιστάκης, Μανουσάκης (Φυτίλης 64’), Αποστολάκης ©, Ανυφαντάκης.